Laen või liising auto ostuks

Autolaenud on laenuliik, mille alla on koondatud kõik auto või sõidukiga seotud laenud. Siit saad teada, kas valida auto ostuks laen või liising, mis on autolaenu ja autoliisingu erinevused, kust leida parimad tingimused ja soodne intress ning kuidas käib taotlemine ja lepingu vormistamine internetis teenusepakkuja koduleheküljel.

VÕRDLUS: Autoliisingud & Autolaenud

Autolaen auto ostuks üks võimalusi uue sõiduki soetamise finantseerimiseks. Kui autoliisingu esimene sissemakse on tihti 10% või enam, siis autolaen on ilma sissemakseta (0 sissemaksega). Ostes laenuga auto, saate kohe sõiduki omanikuks. Liisingu puhul on omanikuks liisingufirma või pank.

Bondora laenupakkumised

Autoliisingu tüübid
Liisides omale uue või kasutatud auto, peate teadma, kas soovite liisingumakseid teha auto ostuks (kapitalirent) või auto kasutamiseks/rendiks (kasutusrent). Need pakkumised erinevad ühe olulise omaduse poolest.

Kapitalirendiga autoliisinguga sisuliselt laenate raha, et soetada sõiduk. Kui liisinguperiood saab läbi, siis auto on jäädavalt teie oma. Kapitalirent liisinguettevõttest on tavaliselt alates 10% omafinantseeringuga. Ilma sissemakseta autoliisinguks sobib paremini autolaen.

Kasutusrendiga autoliisingu puhul tasute küll kuumakseid, kuid tegemist on tähtajalise rendiga, mis saab läbi lepingus märgitud tähtajal. Seejärel võite leida omale uue masina või olemasolevat lepingut pikendada, et juba tuttavat sõidukit harjumuspäraselt edasi kasutada.

AUTOLIISINGU PAKKUJAD: Kuidas ja kust võtta autoliising?
Liisingu saamise tingimused. Autoliisingu pakkujad on enamasti liisingufirmad ja pangad, kelle keskmine intress aastas jääb ca 8-15% kanti. Laenusummad €500 – €15000, lepingutasu fikseeritud või protsentuaalselt kogusummast (näiteks 1.5%, aga fikseeritud miinimtasuga €90).

Lepingu maksimaalne tähtaeg kuni 6 aastat. Milline autoliising valida? Kas soovid kaskoga või ilma kaskota? Panga sissemakseta? Hea on eelistada alati soodsaimat varianti ning valida parim autoliisingu pakkuja, et saaksid kõige odavamalt asjad aetud. Pensionär võib madala sissetuleku tõttu vajada käendajat eraiskult. Odavaim on vaadata eripakkumiste poole.